preloder

Fotograf ślubny – FAQ

Fotografią ślubną zajmuję się od niemal 10 lat. Mnóstwo (114) opinii na mój temat znajdziecie TUTAJ.

Niestety nie opowiadam klientom o "artystycznej fotografii ślubnej" i szczególnych doznaniach jakich doświadczam przy dotykaniu spustu aparatu.

Staram się za to rzetelnie, dobrze i z uwagą udokumentować ważny dzień w Waszym życiu tak, abyście cieszyli się z moich zdjęć jeszcze długo po ślubie. Mam świadomość, że ta praca to ogromna odpowiedzialność i bardzo cenię sobie Wasze zaufanie. Staram się na nie zasłużyć.

//bernardletowski.pl/wp-content/uploads/2017/09/IMG_0815.jpg
//bernardletowski.pl/wp-content/uploads/2017/09/IMG_1105.jpg

Gdzie pracuję?

Wszędzie. Mogę dojechać w dowolne miejsce, które wybraliście na swój ślub.

Bardzo chętnie fotografuję w miejscach, w których jeszcze nie byłem, w nowych miastach, kościołach i salach, których nie znam. I wcale nie wiąże się to z drastycznymi kosztami czy wymaganiami. Jeśli chcecie, żebym to ja dla Was pracował, na pewno dojdziemy do porozumienia.

Jak zarezerwować termin?

Jedyną formą rezerwacji terminu jest podpisanie umowy i wpłata zaliczki. Ona zabezpiecza Wasz spokój i pewność, że dotrę.

Najlepiej załatwić to na spotkaniu przy kawie, mamy wówczas okazję się poznać i przekonać się o tym, czy na pewno trafiliście na kogoś, komu ufacie. Ja zaś przekonuję się czy na pewno chcecie, abym to ja dokumentował Wasz ślub. Dalsze rozliczenie następuje przy okazji sesji ślubnej lub oddania Wam całego materiału. Nie załatwiamy spraw finansowych w dniu ślubu.

Oczywiście formalności możemy załatwić także przez internet.

//bernardletowski.pl/wp-content/uploads/2017/09/monikadamian.jpg
//bernardletowski.pl/wp-content/uploads/2018/03/IMG_8295.jpg

Za co mi płacicie?

Za mój czas i umiejętności, za moją obecność przy Was od przygotowań po oczepiny oraz na sesji.

Za moją obecność przy Was od przygotowań (fryzura, make up, ubieranie) po oczepiny oraz na sesji ślubnej (zwykle w innym dniu a więcej o niej znajdziecie TUTAJ). W tym czasie wykonam dla Was fotografie. Miesiąc po sesji otrzymacie pendrive na którym znajdziecie co najmniej 500 zdjęć poddanych starannej obróbce oraz album z dwudziestoma odbitkami w formacie 21 na 15 cm.

Co mnie wyróżnia?

Nie tresuję, nie ćwiczę i nie dyryguję Wami i Waszym dniem. Dokumentuję, zamiast reżyserować.

Dokumentuję rzeczywistość i staram się o to, aby na moich fotografiach pozostawała rzeczywistością, a nie kiczowatą kreacją. Moją domeną są właśnie fotografie reporterskie pokazujące prawdę o Waszym dniu.

//bernardletowski.pl/wp-content/uploads/2017/10/IMG_9016-2.jpg
//bernardletowski.pl/wp-content/uploads/2016/06/Bernard-Łętowski.jpg

Czy na pewno to ja będę robił zdjęcia?

Oczywiście, że tak, nie zatrudniam podwykonawców.

Tak,nie zatrudniam podwykonawców. Będę miał też zapasowy sprzęt, dokument pozwalający fotografować w kościele i nie przyjdę na ślub w jeansach, sandałach i t-shircie (chyba, że taki strój będzie wymagany). Jeśli tylko zechcecie, będę z Wami od rana, abyście mieli czas przyzwyczaić się do mnie i do mojego aparatu co sprawi, że będziecie zachowywać się naturalnie.

Dlaczego warto?

Prowadzę legalną firmę, płacę ZUS i podatki, wystawiam faktury, nie realizuję zlecenia bez zapasowego sprzętu a gdy padnie moja druga lampa błyskowa, wyjmę trzecią.

Ogromne doświadczenie i wieloletnia praktyka sprawiają, że efekt mojej pracy jest przewidywalny jakościowo. Nie będę się uczył fotografii na Waszym ślubie ani eksperymentował Waszym kosztem.

Koszt dokumentowania ślubu oraz sesji ślubnej w roku 2019 wynosi u mnie 3900 zł.

//bernardletowski.pl/wp-content/uploads/2017/09/IMG_1631.jpg
//bernardletowski.pl/wp-content/uploads/2018/04/IMG_6162.jpg

Czy są koszty dodatkowe?

Tak.

Tak, jeśli ślub lub sesja odbywa się dalej niż 100 km od mojego domu (Bolesławiec na Dolnym Śląsku), będę oczekiwał zwrotu kosztów paliwa i noclegu.

Information! Mam jeszcze kilka parę wolnych terminów ślubnych na rok 2018.

Pytania?

Macie dodatkowe pytania lub chcecie sprawdzić, czy mam wolny termin Waszego ślubu?