fbpx

O fotografiach:

Uwielbiam tę robotę!

Drugi raz z rzędu miałem zaszczyt dokumentować organizowany już po raz dziesiąty w Nowogrodźcu Festiwal „Muzyka u J.I. Schnabla”. Coroczny hołd złożony pamięci urodzonego w tym miasteczku kompozytora to cykl koncertów na znakomitym poziomie organizowany przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu.

Przyznam, często wolałbym słuchać, niż biegać na tym festiwalu z aparatem, ale w dokumentowaniu tych zdarzeń też jest radość z muzyki i mam nadzieję, że choć troszkę to na moich fotografiach widać.

Materiał zebrany przeze mnie jest duży i bardzo niespójny, choć w sumie monotematyczny. W roku 2018 dokumentowałem sześć koncertów, od solowego pianistycznego, przez kameralne i szkolny po niesamowite wykonanie „Carmina Burana” przez ponad 200 artystów.

Wychwytywanie z tego święta muzyki słuchaczy, artystów, emocji i wysiłku, podglądanie muzyków także wówczas, gdy są bezczynni – sama radość. Warunki do pracy skrajnie trudne, ale zwykle mówię, że do fotografii nie ma złego i dobrego  światła, jest tylko nudne albo ciekawe.

Zapraszam do kliknięcia w pierwsze zdjęcie i obejrzenia galerii. A w maju 2019 znajdźcie czas na wizytę w Nowogrodźcu – bezdyskusyjnie warto.

Informacje o Festiwalu znajdziecie TUTAJ.