Fotograf ślubny – FAQ

Moje doświadczenie daje Wam gwarancję

Fotografią ślubną zajmuję się od ponad 10 lat.

Mnóstwo, bo ponad 180 autentycznych opinii na mój temat znajdziecie TUTAJ (Facebook) i TUTAJ (Google). Warto je poznać.

Czarowanie klientów opowieściami o "artystycznej fotografii ślubnej" i szczególnych doznaniach jakich doświadczam przy dotykaniu spustu mnie nie kręci. Nie nazywam fotografowania "opowiadaniem historii" i nie polegam na fotograficznych modach. One przemijają szybciej niż zdjęcia.

Staram się za to rzetelnie, dobrze i z uwagą udokumentować ważny dzień w Waszym życiu tak, abyście cieszyli się z moich zdjęć jeszcze długo po ślubie. Abyście uśmiechnęli się do nich i do mnie 5 czy 10 lat później.

Mam świadomość, że ta praca to ogromna odpowiedzialność i bardzo cenię sobie Wasze zaufanie. Staram się na nie zasłużyć.

//bernardletowski.pl/wp-content/uploads/2018/05/IMG_6160.jpg
//bernardletowski.pl/wp-content/uploads/2018/11/IMG_5019.jpg//bernardletowski.pl/wp-content/uploads/2018/11/IMG_5151.jpg

Gdzie pracuję?

Wszędzie. Mogę dojechać w dowolne miejsce, które wybraliście na swój ślub lub na sesję. I to nie musi być w Polsce. Zdjęcie powyżej jest z Wenecji, te obok - z Sycylii.

Bardzo chętnie fotografuję w miejscach, w których jeszcze nie byłem, w nowych miastach, kościołach i salach, których nie znam. I wcale nie wiąże się to z drastycznymi kosztami czy wymaganiami. Jeśli chcecie, żebym to ja dla Was pracował, na pewno dojdziemy do porozumienia.

Cała nasza wspólna praca jest rozmową, spotkaniem i szukaniem porozumienia. Znajdziemy je.

Jak zarezerwować termin?

Jedyną formą rezerwacji terminu jest podpisanie umowy i wpłata zadatku.

Najlepiej załatwić to na spotkaniu przy kawie, mamy wówczas okazję się poznać i przekonać się o tym, czy na pewno trafiliście na kogoś, komu ufacie. Ja zaś przekonuję się czy na pewno chcecie, abym to ja dokumentował Wasz ślub.

Dalsze rozliczenie następuje przy okazji sesji ślubnej lub oddania Wam całego materiału. Nie załatwiamy spraw finansowych w dniu ślubu.

Oczywiście formalności możemy załatwić także przez internet.

//bernardletowski.pl/wp-content/uploads/2018/07/IMG_3677.jpg
//bernardletowski.pl/wp-content/uploads/2017/10/IMG_1155.jpg

Za co mi płacicie?

Za mój czas i umiejętności, za moją obecność przy Was od przygotowań po oczepiny oraz na sesji.

Zwykle jestem z Wami od przygotowań (fryzura, make up, ubieranie) po oczepiny oraz podczas sesji ślubnej (zazwyczaj w innym dniu a więcej o niej znajdziecie TUTAJ). W tym czasie wykonam dla Was fotografie.

Miesiąc po sesji otrzymacie pendrive na którym znajdziecie co najmniej 500 zdjęć poddanych starannej obróbce oraz album z odbitkami w formacie 21 na 15 cm.

Co mnie wyróżnia?

Nie tresuję, nie ćwiczę i nie dyryguję Wami i Waszym dniem. Dokumentuję, zamiast reżyserować.

Dokumentuję rzeczywistość i staram się o to, aby na moich fotografiach pozostawała rzeczywistością, a nie kiczowatą kreacją. Moją domeną są właśnie fotografie reporterskie pokazujące prawdę o Waszym dniu. Nie będę się do Was wdzięczyć a Wy nie będziecie się wdzięczyć do aparatu.

//bernardletowski.pl/wp-content/uploads/2018/09/IMG_7620.jpg
//bernardletowski.pl/wp-content/uploads/2018/06/MG_9156.jpg

Czy na pewno to ja będę robił zdjęcia?

Oczywiście, że tak, nie zatrudniam podwykonawców.

Podczas pracy dla Was będę miał zapasowy sprzęt, dokument pozwalający fotografować w kościele i nie przyjdę na ślub w jeansach, sandałach i t-shircie (chyba, że taki strój będzie wymagany). Jeśli tylko zechcecie, będę z Wami od rana, abyście mieli czas przyzwyczaić się do mnie i do mojego aparatu.

To sprawi, że będziecie zachowywać się naturalnie. Staram się być dyskretny, to Wy jesteście ważni, nie ja.

Potem ważne mają być także fotografie.

Więcej o mnie dowiecie się TUTAJ.

Dlaczego warto?

Nie realizuję zlecenia bez zapasowego sprzętu a gdy padnie moja druga lampa błyskowa, wyjmę trzecią.

Prowadzę legalną firmę, płacę ZUS i podatki, wystawiam faktury.
Ogromne doświadczenie i wieloletnia praktyka sprawiają, że efekt mojej pracy jest przewidywalny jakościowo. Nie będę się uczył fotografii na Waszym ślubie ani eksperymentował Waszym kosztem. To zbyt poważna sprawa, aby nie traktować jej serio.

Koszt dokumentowania ślubu oraz sesji ślubnej w roku 2019 wynosi u mnie 3900 zł.
Można taniej? Można! Kliknijcie TUTAJ.

//bernardletowski.pl/wp-content/uploads/2018/07/IMG_7169-2.jpg//bernardletowski.pl/wp-content/uploads/2018/09/IMG_7677.jpg
//bernardletowski.pl/wp-content/uploads/2018/07/IMG_2842.jpg//bernardletowski.pl/wp-content/uploads/2018/09/IMG_7017.jpg

Jak pracuję?

Na tyle dyskretnie, aby w opiniach o mnie powtarzały się zdania o tym, że jestem niewidoczny, nienarzucający się a czasem uważany za jednego z gości.

A tak wygląda sesja ze mną:

Information! Mam jeszcze kilka parę wolnych terminów ślubnych na rok 2019.

Pytania?

Macie dodatkowe pytania lub chcecie sprawdzić, czy mam wolny termin Waszego ślubu?