fbpx

Fotograf ślubny – FAQ

Mnóstwo, bo ponad 200 autentycznych opinii na mój temat znajdziecie TUTAJ (Facebook) i TUTAJ (Google).

Nie polegam na fotograficznych modach. Fotografia ślubna jest tak specyficzna, że mody w niej przemijają szybciej niż zdjęcia.

Jestem po to, aby rzetelnie, dobrze i z uwagą udokumentować ważny dzień w Waszym życiu tak, abyście cieszyli się z moich zdjęć jeszcze długo po ślubie. Abyście uśmiechnęli się do nich i do mnie pięć czy dziesięć lat później.

Mam świadomość, że ta praca to ogromna odpowiedzialność i bardzo cenię sobie Wasze zaufanie. Staram się na nie zasłużyć swoją pracą.

Staram się, aby moje fotografie chcieli oglądać nie tylko ci, którzy na nich są.

//bernardletowski.pl/wp-content/uploads/2018/05/IMG_6160.jpg
//bernardletowski.pl/wp-content/uploads/2018/11/IMG_5019.jpg//bernardletowski.pl/wp-content/uploads/2018/11/IMG_5151.jpg

Gdzie pracuję?

Wszędzie. Mogę dojechać w dowolne miejsce, które wybraliście na swój ślub lub na sesję. I to nie musi być w Polsce. Zdjęcie powyżej jest z Wenecji, te obok - z Sycylii.

Bardzo chętnie fotografuję w miejscach, w których jeszcze nie byłem, w nowych miastach, kościołach i salach, których nie znam. I wcale nie wiąże się to z drastycznymi kosztami czy wymaganiami. Jeśli chcecie, żebym to ja dla Was pracował, na pewno dojdziemy do porozumienia.

Cała nasza wspólna praca jest rozmową, spotkaniem i szukaniem porozumienia. Znajdziemy je.

Jak zarezerwować termin?

Jedyną formą rezerwacji terminu jest podpisanie umowy i wpłata zadatku.

Najlepiej załatwić to na spotkaniu przy kawie, mamy wówczas okazję się poznać i przekonać się o tym, czy na pewno trafiliście na kogoś, komu ufacie. Ja zaś przekonuję się czy na pewno chcecie, abym to ja dokumentował Wasz ślub.

Dalsze rozliczenie następuje przy okazji sesji ślubnej lub oddania Wam całego materiału. Nie załatwiamy spraw finansowych w dniu ślubu.

Oczywiście formalności możemy załatwić także przez internet.

//bernardletowski.pl/wp-content/uploads/2018/07/IMG_3677.jpg
//bernardletowski.pl/wp-content/uploads/2017/10/IMG_1155.jpg

Za co mi płacicie?

Za mój czas i umiejętności, za moją obecność przy Was przez 12 godzin (można ten czas wydłużyć) w dniu ślubu oraz na sesji.

Zwykle jestem z Wami od przygotowań o godzinie 13 po oczepiny po których znikam około 1 w nocy oraz podczas sesji ślubnej (zazwyczaj w innym dniu a więcej o niej znajdziecie TUTAJ). W tym czasie wykonam dla Was fotografie.

Miesiąc po ślubie lub po sesji otrzymacie pendrive na którym znajdziecie 450 zdjęć poddanych starannej obróbce a jeśli zechcecie - także wysmakowany album ślubny.

Co mnie wyróżnia?

Nie tresuję, nie ćwiczę i nie dyryguję Wami i Waszym dniem. Dokumentuję, zamiast reżyserować.

Dokumentuję rzeczywistość i staram się o to, aby na moich fotografiach pozostawała rzeczywistością, a nie kiczowatą kreacją. Moją domeną są właśnie fotografie reporterskie pokazujące prawdę o Waszym dniu. Nie będę Was do niczego zmuszał a Wy nie będziecie musieli się wdzięczyć do aparatu.

//bernardletowski.pl/wp-content/uploads/2018/09/IMG_7620.jpg
//bernardletowski.pl/wp-content/uploads/2018/06/MG_9156.jpg

Czy na pewno to ja będę robił zdjęcia?

Oczywiście, że tak, nie zatrudniam podwykonawców.

Podczas pracy dla Was będę miał zapasowy sprzęt, dokument pozwalający fotografować w kościele i nie przyjdę na ślub w jeansach, sandałach i t-shircie (chyba, że taki strój będzie wymagany). Jeśli tylko zechcecie, będę z Wami od rana, abyście mieli czas przyzwyczaić się do mnie i do mojego aparatu.

To sprawi, że będziecie zachowywać się naturalnie. Staram się być dyskretny, to Wy jesteście ważni, nie ja.

Więcej o mnie dowiecie się TUTAJ.

Dlaczego warto?

Nie realizuję zlecenia bez zapasowego sprzętu a gdy padnie moja druga lampa błyskowa, wyjmę trzecią.

Prowadzę legalną firmę, płacę ZUS i podatki, wystawiam faktury.
Ogromne doświadczenie i wieloletnia praktyka sprawiają, że efekt mojej pracy jest przewidywalny jakościowo. Nie będę się uczył fotografii na Waszym ślubie ani eksperymentował Waszym kosztem. To zbyt poważna sprawa, aby nie traktować jej serio.

//bernardletowski.pl/wp-content/uploads/2018/07/IMG_7169-2.jpg//bernardletowski.pl/wp-content/uploads/2018/09/IMG_7677.jpg
//bernardletowski.pl/wp-content/uploads/2018/07/IMG_2842.jpg//bernardletowski.pl/wp-content/uploads/2018/09/IMG_7017.jpg

Jak pracuję?

Na tyle dyskretnie, aby w opiniach o mnie powtarzały się zdania o tym, że jestem niewidoczny, nienarzucający się a czasem uważany za jednego z gości.

A tak wygląda sesja ślubna ze mną:

Information! Mam jeszcze kilka wolnych terminów ślubnych na rok 2019!

Pytania?

Macie dodatkowe pytania lub chcecie sprawdzić, czy mam wolny termin Waszego ślubu?