fbpx

Ja

Cześć, jestem Bernard : )

Fotografią zajmuję się od ponad 20 lat. Nie tylko ślubną czy okolicznościową. Współpracuję z mediami, dokumentuję rozmaite wydarzenia artystyczne i nie tylko. Lubię fotograficzne wyzwania.

Mówię, że w fotografii chodzi mi o to, żeby moje zdjęcia chcieli oglądać nie tylko ci, którzy na nich są.

Nie wierzę zbyt mocno w edycję zdjęć, wierzę, że dobra fotografia rodzi się w głowie w chwili jej wykonywania, nie przy komputerze. Nie wierzę w aparaty, fotograficzne mody, sprzętowe ficzery. Ufam optyce i światłu.

Uważam, że nie ma ludzi niefotogenicznych, są tylko leniwi, pozbawieni formy, czy pomysłu, albo też źle opłaceni fotografowie : )

Nie uważam siebie za artystę, za fotografika, tylko za rzetelnego rzemieślnika, który lubi gdy ludzie cieszą się z jego zdjęć. Nie zabiegam o rozgłos, publikacje, czy wystawy i rzadko biorę udział w konkursach. Aczkolwiek zdarzyły się jakieś pokazy moich fotografii (TUTAJ) i albumik z moich zdjęć też się zdarzył (TUTAJ)

Wciąż staram się rozwijać i uczyć od najlepszych, zarówno teorii jak i praktyki. Uczestniczyłem w warsztatach fotograficznych organizowanych przez takich tuzów branży ślubnej, jak Adam Trzcionka i LM FOTO. Uczestniczyłem także w warsztatach Wiktora Franko.

Od lat prowadzę również swoje warsztaty, o których bieżące informacje znajdziecie TUTAJ.

W roku 2020 jako stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego uruchomiłem Fotogeniczny podcast, którego możecie posłuchać TUTAJ.

Uwielbiam jazz, rower i audiobooki.

foto: Tomasz Chlebuś