fbpx

O fotografiach:

To jedno z tych zleceń, które trudno będzie zapomnieć. Studio Borowski – Huta Szkła Artystycznego w Tomaszowie Bolesławieckim to miejsce niesamowite. Stworzone przez Stanisława Borowskiego (to ten pan w okularach) i jego synów jest miejscem powstawania rękodzieła ze szkła. Sam proces tworzenia jest tak pasjonujący, efektowny i hipnotyzujący, że jego powtarzalność nie nudzi. Ludzie, ktorych fotografowałem przy pracy nie tylko robią ze szkłem co chcą, przy okazji robią niesamowite rzeczy ze światłem przenikającym to szkło. A używają do tego ognia.

Dzieła Borowskich są pełne soczystych barw, które światło traktują jak pożywienie pozwalające im istnieć. Dlatego też mój zupełnie chory pomysł, aby dla siebie znaczną część tego materiału barw pozbawić, brzmi oczywiście całkiem absurdalnie. Ja jednak sądzę, że ten pomysł broni się w zdjęciach.

Zleceniodawca dostał rzecz jasna materiał znacznie bardziej soczysty i barwny, a to co widzicie w galerii to jedynie mój osobisty wybór, moja wersja i moje osobiste spojrzenie na ogrom fotogeniczności obecny w Tomaszowie.