fbpx

O fotografiach:

Krowy są niezwykle ciekawskie, inteligentne i towarzyskie. Lubią się lizać, a język jest dla nich przekaźnikiem wielu ważnych informacji. Podczas lizania łagodzą napięcia, podtrzymują dobre relacje z resztą stada, wymieniają zapachy. Instynktownie dążą do kontaktu. Są zdolne do odczuwania empatii i od najmłodszych lat nawiązują przyjaźnie trwające całe życie.

Krowy mają długotrwałą pamięć i mogą uczyć się od siebie nawzajem. Mają różne osobowości i rozpoznają się jako jednostki. Więź między matką a jej cielętami jest szczególnie silna. Podobnie jak ludzie, krowy opłakują utratę przyjaciół i członków rodziny. Są czułymi matkami i opiekują się cielętami wspólnie z innymi samicami ze stada. Są wrażliwe, nie lubią zmian, mają świetną pamięć fotograficzną.
Potrafią spać nawet piętnaście godzin dziennie, a w trakcie snu śnią jak człowiek.
Są wrażliwe na dotyk, czują każdą muchę wędrującą po ich ciele. Trudno więc pojąć przez co muszą przechodzić i co czuć zwierzęta tak wrażliwe, kiedy przed ubojem są bite, okładane poganiaczami i rażone prądem. Długość życia krowy sięga dwudziestu lat, ale w hodowlach przemysłowych żyją zwykle tylko pięć – sześć lat.

Wykorzystałem obszerne fragmenty tekstu z infovege.com